?Jak sprzedawać bitcoiny (BTC) w 2020

Nie trzeba mówić, że Bitcoin jest kryptowalutą nr 1 na świecie. Dzisiaj BTC jest synonimem całej branży blockchain. Jest oczywiste, że jeśli zapytasz kogoś o kryptowaluty, pierwszym słowem będzie prawdopodobnie Bitcoin.

Stan rynku kryptowalut jest obecnie wyjątkowo niestabilny. Trend jest następujący - cena głównych kryptowalut spada, podczas gdy rynek zmienił kolor na czerwony.

Z tego powodu postanowiliśmy zapewnić Ci najlepsze miejsca, które pomogą Ci sprzedać BTC. Platforma Binance zapewnia również natychmiastową wymianę ponad 150 kryptowalut.

Gdzie sprzedawać bitcoiny (BTC)
Istnieje szeroka gama platform, które pozwalają sprzedawać bitcoiny w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Czy chcesz sprzedać BTC za pośrednictwem tradycyjnej giełdy kryptograficznej? A może drogą peer-to-peer (P2P)? Może twój kraj zapewnia bankomaty do wypłaty BTC? Sprawdzimy je wszystkie.

Ale przede wszystkim. Aby coś sprzedać, musisz przynajmniej coś kupić. W tym przypadku zakładamy, że jesteś już dumnym właścicielem BTC. Krótkie przypomnienie o tym, co należy wziąć pod uwagę przed sprzedażą BTC.

Upewnij się, że przechowujesz BTC w bezpiecznym portfelu kryptowalut
Sprawdź swoje klucze prywatne

Sprzedaj BTC w sposób P2P

LocalBitcoins
Usługa oferuje użytkownikom natychmiastową sprzedaż BTC za pośrednictwem metody P2P (person-to-person), ponieważ dokonuje się transakcji bezpośrednio z inną osobą. W erze handlu cyfrowego można pomyśleć, że taka metoda płatności brzmi dziwnie. Jednak 3,6 mln użytkowników miesięcznie tak nie uważa.

Ludzie na całym świecie umieszczają reklamy BTC, określając kurs wymiany, który są gotowi kupić lub sprzedać bitcoiny. Użytkownicy mogą się spotkać w bezpiecznym miejscu, aby kupić BTC za gotówkę. Bankowość internetowa jest również dostępna. LocalBitcoins obsługuje różne metody płatności, takie jak Paypal, Western Union i inne metody 60+, i zapewnia depozyt zabezpieczający środki klientów.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2012Finland​248 krajów, w tym Kanada i USA (z wyjątkiem stanu Nowy Jork)
1% za każdą transakcję


Paxful
Paxful to kolejny rynek peer-to-peer, który łączy kupujących i sprzedających BTC. Platforma oferuje całodobową obsługę klienta i ponad 300 metod płatności (w tym przelewy bankowe, PayPal, Cash In-Person itp.), Które są szczególnie wygodne dla początkujących handlowców. Możesz nawet kupić BTC za pomocą karty upominkowej Amazon!

Paxful pozwala natychmiast kupować i sprzedawać BTC za pośrednictwem strony internetowej lub w podróży za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Platforma ma własny portfel mobilny Paxful, który umożliwia bezpieczne przechowywanie środków.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2014US​Na całym świecie (ograniczony w Republice Środkowoafrykańskiej, Korei Północnej i ponad 10 krajach)
0.5 - 1% za każdą transakcję


Sprzedaj BTC za pośrednictwem Brokera

Coinmama

Szukasz najszybszego sposobu sprzedaży BTC? Coinmama jest dla ciebie. Coinmama to usługa maklerska dla głównych kryptowalut - BTC, ETH, XRP, ADA i tak dalej. Chociaż platforma umożliwia sprzedaż tylko BTC. W przeciwieństwie do giełd kryptograficznych, które odgrywają rolę pośrednika między sprzedającymi a kupującymi, Coinmama sprzedaje kryptowalutę bezpośrednio użytkownikowi.

Platforma istnieje na rynku od dłuższego czasu. Dziś Coinmama działa w ponad 200 krajach. Usługa jest zarejestrowana pod FinCEN w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dlatego Coinmama zapewnia stabilną pracę, jednocześnie chroniąc fundusze użytkowników. Coinmama akceptuje płatności kartą kredytową i debetową (Visa, MasterCard). Takie usługi zazwyczaj pobierają wysokie prowizje.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2013Israel​​ponad 200, w tym Kanada i USA (ograniczone kilka stanów)
5.9% za każdą transakcję


Sprzedawaj BTC za pośrednictwem giełd kryptograficznych

Coinbase

Coinbase to jedna z najbardziej wiarygodnych giełd. Coinbase pozwala kupować i sprzedawać BTC za USD oraz za pomocą karty bankowej, oferuje także zaawansowane funkcje handlowe oraz szeroki wybór aktywów będących przedmiotem obrotu. Po raz pierwszy inwestorzy nie napotkają żadnych problemów z założeniem nowego konta lub zarządzaniem zasobami kryptograficznymi, ponieważ giełda ma dość natywny interfejs użytkownika / interfejs użytkownika.

Platforma wymiany jest regulowana i licencjonowana. Dlatego w przypadku problemów z wpłatami lub wypłatami upewnij się, że problem zostanie rozwiązany. Coinbase ma jednak wysokie opłaty: 3,99% za transakcję zostanie naliczone, jeśli zdeponujesz aktywa za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2012
USA
​103 kraje, w tym USA, Wielka Brytania itp.
1,49% (na sprzedaż BTC za USD)


Kraken


Założony w 2011 roku Kraken należy do najstarszych giełd kryptowalut na rynku. Platforma zapewnia różne instrumenty i funkcje transakcyjne, aby handel był płynny i bezpieczny. Giełda oferuje 5 walut fidżi: USD, EUR, CAD, GBP i JPY. Proces sprzedaży BTC jest podobny do innych giełd.


  • Utwórz konto
  • Depozyt BTC
  • Wybierz parę handlową BTC / USD i złóż zamówienie
  • Poczekaj na wykonanie transakcji

W przypadku problemów lub pytań Kraken zapewnia solidną obsługę klienta i obszerne FAQ.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2011
USA
​Na całym świecie (ograniczone w Afganistanie, na Kubie, w Iranie, Iraku, Japonii, Korei Północnej i Tadżykistanie).
Opłaty różnią się


HitBTC

HitBTC jest uważany za jedną z najlepszych platform do kupowania i sprzedawania BTC. Giełda istnieje na rynku od prawie dekady, dzięki czemu ma duże doświadczenie w handlu kryptowalutami. HitBTC oferuje szeroki zakres par handlowych (ponad 800) wraz z wieloma zaawansowanymi instrumentami handlowymi i funkcjami. Giełda kryptograficzna twierdzi, że jest „najbardziej zaawansowaną giełdą bitcoinów”, podczas gdy coinmarketcap plasuje HitBTC na pierwszej pozycji pod względem płynności.

Interfejs użytkownika i interfejs użytkownika są natywne, więc nie będzie żadnych problemów ze sprzedażą lub zakupem kryptowaluty. HitBTC nagradza użytkowników za obrót na dużą skalę za pośrednictwem systemu poziomów opłat handlowych. Zapewniając uwierzytelnianie dwuskładnikowe, białe listy, chłodnie i tak dalej, wymiana jest dość solidna pod względem bezpieczeństwa.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2013
Hong Kong
​Na całym świecie (niedostępne w Afganistanie, Demokratycznej Republice Konga, Kubie, Iranie, USA itp.)
0,01% za każdą transakcję


Binance

Pomimo tego, że jest stosunkowo nowym graczem kryptograficznym (założonym w 2017 roku), Binance szybko podbił serca i umysły prawie 23 milionów użytkowników na całym świecie. Binance zapewnia szeroki wybór funkcji i narzędzi do handlu kryptowalutami oraz natywny UX / UI, który jest odpowiedni zarówno dla profesjonalistów, jak i nowicjuszy. Binance współpracuje z (czytaj - kupił) Trust Wallet dwa lata temu, więc teraz inwestorzy mogą bezpiecznie przechowywać swoje fundusze w portfelu.

W ubiegłym roku giełda uruchomiła zdecentralizowaną platformę wymiany, BinanceDEX, działającą na własnym łańcuchowym łańcuchu bloków Binance. Giełda kryptograficzna stara się usprawnić przemysł kryptograficzny, zapewniając platformę edukacyjną, Akademię Binance i BinanceLab, które pomagają przedsiębiorcom blockchain i kryptograficznym.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2017
Hong Kong,Malta
​​Na całym świecie (ograniczony w niektórych stanach USA, Chinach, Iranie itp.)
0,01% za każdą transakcję


Sprzedawaj bitcoiny (BTC) w bankomatach


Istnieją dwa rodzaje maszyn BTC, które pozwalają użytkownikom sprzedawać lub kupować BTC. Są to bankomaty (bankomaty) i kioski z gotówką. Wszystko czego potrzebujesz to Twoja karta kredytowa lub debetowa, a jeśli chcesz sprzedać BTC, niektóre Bitcoiny. Obie maszyny są podłączone do Internetu i wyglądają jak konwencjonalne bankomaty. Jedną z głównych zalet bankomatów BTC jest to, że sprzedajesz BTC i natychmiast dostajesz gotówkę.

Niektóre bankomaty BTC łączą Cię bezpośrednio z giełdą kryptograficzną. Przygotuj się na to, że niektóre bankomaty mogą wymagać dowodu tożsamości lub numeru telefonu w celu identyfikacji. Należy pamiętać, że do przetworzenia każdej transakcji niektóre bankomaty BTC wymagają posiadania konta na giełdzie kryptograficznej.

Sprawdź bankomat BTC w pobliżu za pośrednictwem radaru bankomatów Coin i usług Localcoin.

Bankomaty BTC i kioski BTC to wygodny sposób na sprzedaż bitcoinów. Zwykle jednak pobierają wysokie prowizje do 18% za transakcję i nie są dostępne w większości krajów.

Sprzedaj Bitcoin (BTC) dla PayPal


Dziś możesz szybko sprzedać BTC i otrzymać zwrot pieniędzy za pośrednictwem PayPal. Jak wspomniano powyżej, taka platforma P2P, jak LocalBitcoins, Paxful i krypto-gigantyczna giełda Coinbase, pozwalają sprzedawać BTC za pośrednictwem PayPal, a tym samym wypłacać pieniądze. Sprawdź, czy wypłaty PayPal są dostępne w Twoim kraju. Należy pamiętać, że Coinbase pobiera 3,75% prowizji za sprzedaż BTC przez PayPal. Istnieją jednak inne opcje.


CEX.IO


Wielofunkcyjna giełda kryptowalut CEX.IO oferuje szeroki zakres metod płatności zarówno dla wpłat, jak i wypłat. Platforma została założona w 2013 roku i była pionierem w branży wydobycia chmury.


Posiadanie całkiem zgrabnego i przyjaznego dla użytkownika interfejsu użytkownika / interfejsu użytkownika, sprzedaż BTC za pośrednictwem PayPal za pośrednictwem CEX.IO nie jest takim wyzwaniem.


  •  Utwórz konto w CEX.IO
  • Zdeponuj swój BTC
  • Połącz swoją kartę bankową podłączoną do PayPal
  • Sprzedaj swoje BTC i wypłacaj środki

Platforma CEX.IO akceptuje zarówno karty Visa i MasterCard (w dowolnej walucie), jak i PayPal Debit Mastercard i PayPal Extras MasterCards.

ZałożonySiedzibaDostępnoścOpłaty
2013
London
​Na całym świecie (z wyjątkiem 39 krajów, w tym Algierii, Republiki Środkowoafrykańskiej, Iranu itp.)
Wypłaty Visa i MasterCard - 3,80%


bitcoin
Price
$ 50,576.00

Podsumowanie

Jak widzimy, istnieje wiele sposobów sprzedaży BTC. Chociaż Bitcoin jest pierwszą wielką sensacją w świecie kryptowalut, dziś można go kupować i sprzedawać nawet za pośrednictwem bankomatu, PayPal i innych zwykłych i niezwykłych opcji płatności. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, czy jesteś doświadczonym traderem, rynek kryptowalut jest pełen odpowiednich ofert sprzedaży BTC dla każdego.

Leave a Reply 1 comment