?Jak czytać wykresy kryptograficzne dotyczące Binance dla początkujących

Jeśli jesteś jak ja i nie masz dużo wiedzy o finansach, twoje pierwsze kroki w kryptowalutach mogą być przytłaczające! Jest tak wiele rzeczy do zbadania i nauki, które naprawdę podważają twoje umiejętności techniczne, że może to wydawać się niemożliwym zadaniem. Jestem tutaj, aby powiedzieć, że NIE jest to niemożliwe i każdy może się uczyć, mając odpowiednie narzędzia i instrukcje. Kiedy zacząłem, nie miałem pojęcia, jak czytać podstawowy wykres handlowy, chociaż bez tej wiedzy udało mi się kupić Bitcoin.

To proste problemy, takie jak te, które zainspirowały mnie do stworzenia tej witryny, aby pomóc innym początkującym rozwiązać te problemy za pomocą prostych wyjaśnień. W tym artykule omówię podstawy czytania kryptowalut na mojej ulubionej giełdzie Binance.

Pierwsze kroki z wykresami handlowymi


Dla tych, którzy są całkowicie nowi w kryptowalutach i nie dokonali pierwszego zakupu, polecam sprawdzenie tego poprzedniego artykułu, który napisałem o kupowaniu Bitcoinów przy najniższych opłatach. Możesz kupić krypto z miejsc takich jak Coinbase lub CEX.io, nawet nie patrząc na wykres handlowy! Działa to świetnie dla początkujących, ale jeśli przeszedłeś ten etap i naprawdę chcesz zacząć handlować jak profesjonaliści, musisz wiedzieć, jak czytać wykres handlu.

W następnym kroku zalecamy zarejestrowanie się w giełdzie Binance.

Wykresy handlu na Binance są dość proste i oferują znacznie większą liczbę monet do wymiany w porównaniu do miejsc takich jak Coinbase lub CEX. Korzystam z Binance codziennie i to jest teraz moja podstawowa wymiana. Rejestracja jest łatwa i nie wymaga żadnych informacji poza adresem e-mail. Pamiętaj, że Binance IS jest scentralizowaną wymianą, więc nie przechowujesz tutaj swoich prywatnych kluczy. Radzę zachować tylko to, co aktywnie handlujesz na platformie. Po zarejestrowaniu się, zaloguj się. Oto jak wygląda strona docelowa.

Ten ekran zawiera tylko informacje ogólne na temat rynków, spadek i zmian wszystkich głównych linków do konta. Aby rozpocząć, przejdźmy do lewego górnego rogu ekranu i najedź myszą na kartę „Wymiana”. Na powyższym zrzucie ekranu zobaczysz, że masz 2 możliwości: „Podstawowy” i „Zaawansowany”. Teraz twoją pierwszą myślą może być skorzystanie z wymiany Basic, ale moim zdaniem w rzeczywistości trudniej jest używać i czytać niż Advanced. Oto, jak oba wyglądają w celach informacyjnych:

Advanced Trading Charts
Basic Trading Charts

Podstawowy wykres jest nieco trudniejszy do odczytania, a umieszczenie niektórych rzeczy jest niewygodne. W tym samouczku wykorzystamy tabelę zaawansowaną, więc kliknij tam.

Candle Chart Sticks

Chociaż możesz już zobaczyć różne rodzaje wykresów kryptograficznych, wykres świecowy jest wyborem handlowców! Jak widać na powyższym wykresie, wykres składa się z czerwonych i zielonych „świeczników”, które wskazują cenę otwarcia / zamknięcia, najwyższe i najniższe wartości w czasie, który reprezentują.

„Korpus” świecy jest kolorową częścią i pokazuje, ile zostało sprzedanych, a także cenę, w jakiej otworzyło się i zamknęło za dany metrum (więcej o metrum za chwilę). „Knot” lub linie na górze i na dole wskazują najniższe i najwyższe ceny w wybranym czasie.

Kolor korpusu świecy wskazuje, czy cena zamknięcia była wyższa niż cena otwarcia reprezentowana przez zielony pasek, czy niższa niż cena otwarcia reprezentowana przez czerwony pasek. Zielony pasek może być uważany za „zwyżkowy” i oznacza, że ​​jest w trendzie wzrostowym. Czerwony pasek w dół oznacza, że ​​jest „niedźwiedzi i znajduje się w trendzie spadkowym (sprawdź mój słownik terminów kryptograficznych, aby uzyskać więcej). Ten typ wykresu jest bardziej przydatny dla traderów, ponieważ pomaga im przeprowadzić analizę techniczną i spróbować przewidzieć, gdzie cena będzie idź następny.

Teraz, gdy rozumiemy, co składa się na podstawy wykresu świecowego, spójrzmy na cały interfejs i porozmawiajmy o najważniejszych częściach.


Binance Crypto Chart Interface

Teraz zajmiemy się ogólnym interfejsem, ponieważ to najbardziej pomieszało mnie, kiedy zaczynałem. Przez miesiące nawet nie zdawałem sobie sprawy z niektórych z tych podstaw, które zamierzam wam pokazać. Umieszczam pola i cyfry wokół rzeczy, które są najmniej oczywiste. Patrząc na poniższy wykres, możesz zobaczyć, że mamy nasz wykres świecowy na środku ekranu, jeśli przesuniesz kursor wokół tego wykresu, otrzymasz dane dla tej pozycji w czasie. Na samej górze wyświetla się Ostatnia cena, 24-godzinna zmiana, 24-godzinna niska i najwyższa wartość oraz 24-godzinny wolumen (ilość transakcji). W lewym dolnym rogu mamy dużą przestrzeń dla naszych otwartych zamówień, więc kiedy złożysz zamówienie, zobaczysz je tutaj, dopóki się nie wypełni. To są WIĘCEJ oczywiste rzeczy.

Przejrzyjmy ponumerowane pozycje w poniższej tabeli, aby uzyskać więcej szczegółów na temat MNIEJ oczywistych rzeczy.

  • Pierwszą rzeczą, na którą chcę zwrócić uwagę, jest karta „Para handlowa”. Ten wykres, na który patrzymy powyżej, to wykres BTC / USDT, co oznacza, że ​​handlujemy Bitcoinem za stablecoin o nazwie Tether (USDT, który jest powiązany 1: 1 z dolarem amerykańskim). Pomyśl o Tether jak o „dolara kryptowalutowym”, który cały czas utrzymuje się w okolicy 1 USD. Możesz zobaczyć żółtą strzałkę obok, kliknij to, aby zmienić parę handlową (nie wiesz, co to jest para handlowa? Kliknij tutaj, aby zobaczyć mój artykuł na ich temat), a zobaczysz:

Zwróć uwagę, że istnieją „S” Ulubione, BNB, BTC, ALTS i USD dziwne koło. To są główne pary handlowe. SO, jeśli chcesz użyć Bitcoin do zakupu Ethereum, zajrzyj do kolumny BTC lub użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać „ETH”. Często używam paska wyszukiwania, aby szybko znaleźć moją parę handlową. Wybór innej pary handlowej powoduje zmianę bieżącego wykresu na tę parę.

  • Jedną z NAJWAŻNIEJSZYCH rzeczy, o których warto wiedzieć, jest „metrum” lub skala czasu. Zmiana tego powoduje zmianę czasu reprezentowanego przez każdy świecznik. Na naszym głównym przykładowym wykresie powyżej widać, że „1D” jest podświetlony na żółto, co oznacza 1 dzień, a każdy świecznik reprezentuje 1 dzień handlu na tym wykresie. Małe „m” oznacza minutę, „h” oznacza godzinę, a następnie mamy 1 dzień, 1 tydzień, 1 miesiąc. Kliknięcie przycisku m lub h daje dodatkowe opcje, takie jak świeczniki 1, 3, 5, 15 i 30 minut lub świeczniki 1, 2, 4, 6, 12 godzinne. Używamy różnych sygnatur czasowych, aby zobaczyć, co para handlowa zrobiła daleko w przeszłości lub do minuty handlu. Lubię sprawdzać wiele sygnatur czasowych, zanim dokonam transakcji, aby zobaczyć zarówno bardzo aktualne, jak i dalekosiężne dane. Pomaga to uzyskać lepszy obraz tego, co może się zdarzyć.

Numer 3 na naszej głównej tabeli referencyjnej pokazuje „Książkę zamówień”. To jest lista wszystkich bieżących zamówień Kup i Sprzedaj, które czekają na realizację. Ludzie złożyli te zamówienia, ale nie zostały jeszcze wypełnione ani wykonane. Pośrodku widać aktualną cenę, a czasem będzie ona zielona lub czerwona. Książka zamówień jest świetna, aby zobaczyć, co inni próbują kupić / sprzedać, jako punkt odniesienia do złożenia własnego zamówienia we właściwej ilości. Jeśli chcesz sprzedać 1 BTC za USDT, a wszystkie zamówienia sprzedaży wynoszą 4000 USD, nie chcesz składać zamówienia znacznie niższego przy 3000 USD!

  • Po prawej stronie Księgi zamówień znajdują się zamówienia, które zostały ostatnio wykonane i zrealizowane. Jest to również inny sposób na porównanie twojego handlu. Możesz zobaczyć, jakie są najnowsze zamówienia, a następnie odpowiednio zaplanować zakup / sprzedaż.
  • Pionowe zielone i czerwone paski u dołu wykresu to „Paski objętości”. Są one zgodne z wybraną sygnaturą czasową i pokazują, jaka część aktywów została sprzedana w tym czasie. Wolumen jest świetnym wskaźnikiem do śledzenia, ponieważ daje wgląd w to, ile osób handluje tym aktywem i jakie jest prawdopodobieństwo znalezienia nabywcy lub sprzedawcy dla transakcji. Odgrywa również dużą rolę w analizie technicznej. Na tym wykresie widać, że około 12/15 staraliśmy się uzyskać silny wolumen zakupów (zielony pasek), który zbiegł się z całkiem przyzwoitym wzrostem ceny.
  • Na koniec mamy „Pudełko zamówień”. Tutaj składasz zamówienia kupna lub sprzedaży. Binance oferuje 3 różne sposoby kupna lub sprzedaży, w tym Limit, Market i Stop-Limit. Domyślne jest zamówienie z limitem, a to oznacza, że ​​ustalasz własną cenę zakupu i sprzedaży. Gdy cena osiągnie wartość „Limit”, zamówienie zostanie zrealizowane. Natomiast zlecenie „rynkowe” oznacza, że ​​kupujesz lub sprzedajesz za cenę, jaką ma właściwa moneta w momencie składania zamówienia. Zaletą zlecenia Limit w porównaniu z zleceniem Market jest to, że możesz ustawić swój cel Limit, a zamówienie może zostać zrealizowane w dowolnym momencie, dzięki czemu nie musisz go oglądać. Zlecenie rynkowe jest natychmiastowe. Nawet jeśli chcę kupić monetę od razu, prawie zawsze i tak korzystam z zlecenia Limit i ustawiam je na bardzo zbliżonym do obecnego poziomu. To czyni cię „animatorem rynku” zamiast „animatorem rynku”. Bycie animatorem rynku oznacza, że ​​opłaty za wymianę są nieco niższe niż w przypadku biorcy. Możesz zobaczyć opłaty Binance tutaj.
  • Ostatnią opcją jest zamówienie Stop-Limit. To jest bardziej skomplikowane zamówienie, a Binance naprawdę dobrze je tłumaczy. Zasadniczo ustawiasz cel dla zlecenia Limit, od którego chcesz zacząć, a ono wykona się na tym celu lub być może nawet lepiej niż twój cel. Jest to dobre dla bardziej długoterminowych sprzedaży / zakupów.

Są to najważniejsze funkcje, które musisz znać, aby czytać wykresy handlowe. Istnieje wiele innych fajnych rzeczy, takich jak „Wskaźniki”, które można włączyć i pomóc w wykonywaniu lepszych połączeń. Istnieje wiele wskaźników, a ich znaczenie i sposób działania wykracza poza zakres tego artykułu (zobacz moje wideo z CryptoWendyO na niektórych z nich tutaj). Na poniższym wykresie widać, że mam włączone Wskaźniki, jeśli twój wykres wygląda na funky, możesz chcieć je wyłączyć, patrząc po prawej stronie Podpisu Czasu i klikając „X” obok ich nazw. Poniżej mam włączone wskaźniki „MCAD” i „Bollinger Bands”. Możesz łatwo je wyłączyć.

Obejmuje to wszystkie główne części, które naprawdę musisz wiedzieć, aby zacząć czytać wykresy handlu kryptowalutami. Dzięki wiedzy, której cię nauczyłem powyżej, możesz zacząć odkrywać mapę i naprawdę ją poczuć. Wiem, że na początku może to być mylące, ale to jest jak Matryca … im więcej na to patrzysz, tym bardziej widzisz blondynkę, rudą, shitcoina itp.!

Jak zawsze, jeśli masz pytania, zostaw komentarz poniżej lub skontaktuj się ze mną, a ja dołożę wszelkich starań, aby poprowadzić Cię we właściwym kierunku. Czas zacząć handlować jak profesjonalista! Wkrótce kolejne świetne wskazówki kryptograficzne!

Leave a Reply 1 comment