?10 najbardziej dochodowych monet krypto do kopania w 2020

Czy wydobywanie kryptowalut jest teraz opłacalne? Zarówno tak, jak i nie. Zależy to od tego, co i jak wydobywasz oraz rachunki za prąd mogą się różnić w zależności od tego, gdzie znajdują się twoje platformy lub farmy. Bitcoin (BTC) nie jest już najbardziej dochodową monetą wydobywczą: trudność wydobycia jest tak wysoka, że ​​wymaga bloków dla całych farm wypełnionych serwerami juggernautów. Na szczęście istnieje mnóstwo wspaniałych altcoinów umożliwiających opłacalne wydobycie.

Chociaż wydobycie nie jest tak tanią i opłacalną opcją, jak kilka lat temu, nadal jest to legalny sposób na zarabianie kryptografii i cieszenie się prawie pasywnym dochodem.

Górnicy są teraz mądrzejsi i znacznie bardziej doświadczeni w handlu kryptowalutami. Wolą wydobywać najbardziej obiecujące kryptowaluty tylko wtedy, gdy marnuje się cenną moc, czas i inwestycje na nowe monety o niskim wolumenie obrotu. Niemniej jednak zawsze istnieje wystarczająca liczba entuzjastów, aby wesprzeć nowy projekt kryptograficzny poprzez wydobywanie lub wybijanie bloków i potwierdzanie transakcji z nadzieją na przyszły start na Księżyc.

Chcesz dołączyć do górnictwa kryptograficznego i przygotować górników opartych na GPU lub CPU? Dowiedz się, jakie są najbardziej dochodowe monety wydobywające procesory graficzne i GPU w latach 2019-2020.

Najpierw oszacuj rentowność

Zanim zaczniemy pozyskiwać najbardziej dochodowe monety, dowiedzmy się, co definiuje opłacalność wydobywania kryptowalut:

Cena kryptowaluty. Prawo jest proste: im droższa jest moneta, tym bardziej opłacalne powinno być wydobycie. Dotyczy to jednak tylko inwestycji krótkoterminowych. Jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy, możesz wydobyć obiecującą monetę i poczekać, aż cena wzrośnie.

Blokuj wynagrodzenia i Halving’i. Tym, co sprawia, że ​​wydobywanie kryptowalut 2020 jest mniej opłacalne niż wcześniej, jest zmniejszenie o połowę nagród. Na przykład kolejna połowa BTC odbędzie się w 2020 r., Dzięki czemu będzie jeszcze mniej atrakcyjna. Lub ostatnia połowa Litcoin (LTC), która obniżyła zyski z 25 do 12,5 LTC. Wykonaj własne badania, aby obliczyć, czy Twoja inwestycja w sprzęt wydobywczy zostanie zrekompensowana ilością wydobytych monet.

Czas wygenerowania bloku. Im więcej bloków jest generowanych przez sieć, tym większa szansa na nagrodę za znaleziony blok.

Trudność wydobycia i szybkość mieszania. Wydobycie GPU i procesora 2019 jest dość trudne ze względu na dużą liczbę zaangażowanych górników. Nadal jednak można znaleźć niszową monetę, w której można osiągnąć przyzwoity zysk bez cierpienia z powodu konkurencji. Znajdź najbardziej dochodowe algorytmy i monety do wydobywania na WhatToMine.com

Wydajność sprzętu. To zależy od twojego budżetu i aktualnej trudności monety, więc wybierz odpowiednio. Teoretycznie moc sprzętu wydobywczego powinna być stale zwiększana, ale w rzeczywistości inwestowanie w układy GPU przez cały czas jest zbyt drogie.

Koszt kosztu energii elektrycznej. Jest to najważniejsze przy obliczaniu opłacalności wydobywania kryptowalut. Poniżej znajduje się lista krajów o najtańszych rachunkach za prąd.

Jeśli koncentrujesz się na dochodowym wydobyciu bitcoinów, możesz zainteresować się infografiką poniżej.

 

Jak wybrać najlepszą monetę do wydobycia w 2020 roku?

Nawet jeśli używasz najlepszej karty graficznej do wydobywania w 2020 roku i planujesz wydobywać tysiące monet, zastanów się, jak i gdzie będziesz ich używać. Istnieje kilka aspektów, które mają znaczenie:

  • Dostępność sposobów dokonania wypłaty gotówki. Znajdź platformy wymiany umożliwiające konwersję nowo wydobytych monet na fiata lub kupić popularne tokeny, takie jak ETH lub BTC. Nie zapomnij też o opłatach za wymianę.
  • Upewnij się, że jest to legalne. Niektóre kraje mają dość surowe przepisy dotyczące wydobywania kryptowalut. Jeśli w Twoim kraju jest to całkowicie zakazane – lepiej unikaj ryzyka. W niektórych krajach władze zwracają szczególną uwagę na kryptowaluty o wysokim poziomie anonimowości, ponieważ służą one jako doskonałe narzędzie do prania pieniędzy i pozwalają na nielegalny handel. Upewnij się, że po wydobyciu nowej monety nie będziesz mieć żadnych problemów prawnych
  • Teraz, gdy zdecydujesz, którą kryptowalutę wydobyć, oceń długoterminowe wykorzystanie zakupionego sprzętu. Problem polega na tym, że złożoność wydobycia rośnie bardzo szybko, a sprzęt wydobywczy jest zawsze skazany na utratę wartości.

  • Które wymiany obsługują monetę? Jeśli chodzi o niepopularne lub niskiej jakości monety, niektóre z nich można wypłacic tylko do wewnętrznego portfela giełd kryptograficznych. Wymiany o niskim poziomie popularności i zmuszone są do pracy z shitcoinami (nawet jeśli wydobycie wydaje się opłacalne) i polegać na dużych prowizjach jako jedynym sposobie przetrwania. W takim przypadku górnik będzie zmuszony przekazać poważną część zarobionych środków tylko na wypłaty pieniedzy .

 

GRIN coin to mine

Grin (GRIN) – najlepszy do wydobywania GPU

GRIN moneta do mojej
Zielony to stosunkowo nowa kryptowaluta oparta na algorytmie konsensusowym MimbleWimble, który zapewnia prywatność transakcji w sieci.

Grin ma nieograniczoną liczbę monet, co z pewnością jest atrakcyjne dla górników. Złożoność wydobycia zmienia się dynamicznie zgodnie ze skrótem sieci. Moneta wykorzystuje tak zwaną koncepcję Cyklu Kukułek. Mówimy o dwóch algorytmach PoW: CuckARood-29 i CuckAToo-31. Pierwszy jest odpowiedni do wydobywania na procesorach GPU i jest chroniony przed górnikami ASIC, drugi jest specjalnie dla nich dostosowany. Jednocześnie w przyszłości planowana jest praca z ASIC, więc chociaż CuckAToo jest kompatybilny z kartami graficznymi.

Moneta jest sprzedawana na 24 giełdach kryptograficznych, w tym na słynnych Poloniex, HitBTC, Bittrex, OKEx i KUCoin.

https://grin-tech.org/

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: MimbleWimble
ROI od uruchomienia: -71,77%
Curr. Cena: 2,81 USD
Nagroda za wydobycie: 60 GRIN za blok

 

ZEC coin to mine

ZCash (ZEC)

Moneta ZEC do mojej
ZCash (ZeroCash) został wydany w październiku 2016 r. Moneta ta, ponieważ może ją wydobywać każdy. Jego algorytm pozwala na wydobywanie kart graficznych. ZCash jest całkowicie anonimowy w transakcjach. Nie można ich wyśledzić. Wiele osób naprawdę lubi tę funkcję.

Prowizja za transakcje ZCash jest znikoma, więc jest absolutnie wygodna w handlu i sprzedaży.

W 2017 roku ZCash został masowo wprowadzony na popularne platformy wymiany. Moneta jest jednak bardzo niedoceniana i najprawdopodobniej ujawni swój potencjał dopiero w sezonie 2019/2020.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Equihash
ROI od uruchomienia: -98.69%
Curr. Cena: 56,16 USD
Block Mining Award: 10 ZEC

RVN coin to mine

RavenCoin (RVN)

Moneta RVN do mojej
Ten hardfork Bitcoin pojawił się w 2018 roku i ma już wysoką płynność. Dziś jest 41 światową kryptowalutą o kapitalizacji rynkowej ponad 155 mln USD. W 2019 r. Programiści dodadzą zestaw nowych świetnych funkcji (wiadomości, głosowanie w RVN, lepsza kompatybilność, portfel mobilny z frazą źródłową), które zwiększą jego wartość.

RavenCoin można łatwo wymienić na wielu różnych platformach. W istocie jest to blockchain P2P, który służy do wydajnego i szybkiego przenoszenia zasobów od jednej osoby do drugiej. Koncentruje się na transferze aktywów na podstawie Ethereum i Bitcoin. Dlaczego RavenCoin jest zalecany dla górników? Wykorzystuje algorytm X16R i protokół proof-of-work.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: X16R
ROI od uruchomienia: 39%
Curr. Cena: 0,036818 USD
Nagroda za wydobycie bloku: 5000 RVN
https://ravencoin.org/

XMR coin to mine

Monero (XMR)

Moneta XMR do kopania
Istniejący na rynku od 2014 roku Monero okazał się niezawodny i opłacalny. Od 2017 roku XMR odnotował trend wzrostowy i nadal rośnie. W przeciwieństwie do ZCash ma 10-krotnie wyższe opłaty, ale użytkownicy nadal cenią Monero za wyjątkowy poziom anonimowości.

Monero ciągle zmienia swój algorytm, aby zapobiec możliwości eksploracji ASIC, więc możesz swobodnie korzystać z GPU i procesora do jego wydobywania. Monero wykorzystuje algorytm dowodu pracy CryptoNightV8 i generuje 3,38 XMR jako nagrodę blokową co dwie minuty, więc jest całkiem opłacalny dla kopania.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: CryptoNightR
ROI od uruchomienia: 3 502,62%
Curr. Cena: 89,12 USD
Nagroda za wydobycie bloku: 2,47 XMR
https://getmonero.org/home

ETC coin to mine

Ethereum Classic (ETC)

Moneta ETC
Ethereum Classic, ciężkie dzieło Ethereum, można wydobywać za pomocą kilku procesorów graficznych. Ma nieco wyższą nagrodę za blok (4 ETC) i pomimo faktu, że ETC może mieć wyższą inflację i niedobór, wciąż jest bardzo opłacalną kryptowalutą. Kup kilka kart NVidia lub AMD i ciesz się pasywnym dochodem.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Ethash
ROI od uruchomienia: 670,86%
Curr. Cena: 5,80 USD
Block Mining Award: 4 ETC
https://ethereumclassic.github.io/

LTC coin to mine

Litecoin (LTC)

Moneta LTC do mojej
Jeśli możesz pozwolić na zakup mniej lub bardziej kosztownego GPU, spróbuj wydobyć Litecoin – w sumie jest to jeden z najbardziej udanych twardych widelców Bitcoin. Dlaczego Litecoin?

Można go łatwo wymienić na różnych platformach.
Jest mniej lotny niż wiele innych altcoinów. To jedna z najlepszych górniczych monet GPU – nie musisz kupować ASIC, ponieważ używa protokołu SCRYPT. Szybkie i umiarkowane opłaty transakcyjne. Litecoin, najpopularniejsza na świecie kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 5,3 mld USD, nigdy nie będzie złą decyzją.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Scrypt
ROI od uruchomienia: 1 880,94%
Curr. Cena: 85,18 USD
Nagroda za wydobycie bloku: 12,5 LTC
https://litecoin.org/

BTG coin to mine

Bitcoin Gold (BTG)

Moneta BTG do mojego
Kolejna świetna kryptowaluta wydobywcza 2019, Bitcoin Gold została stworzona specjalnie do wydobywania GPU. Opiera się na konsensusie między algorytmem Equihash a protokołem POW. Jest sklasyfikowany jako 34. światowa kryptowaluta z 260 mln USD kapitalizacji rynkowej.

Jednym z głównych powodów wypróbowania Bitcoin Gold jest stabilność. Chociaż nie urósł w 2019 r., okazał się mniej niestabilny niż inne altcoiny. W tym roku moneta uniknęła wpływu niedźwiedzi – to dobry znak.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Zhash
ROI od uruchomienia: -96,93%
Curr. Cena: 14,73 USD
Nagroda za wydobycie bloku: 12,5 BTG
https://bitcoingold.org/

ETN coin to mine

Electroneum (ETN) – najlepszy do wydobywania przez procesor

Moneta ETN do mojej
Jedna z monet odpornych na ASIC, Electroneum, została wypuszczona na rynek w 2017 roku i chociaż jej cena nie wzrosła od tego czasu, wciąż ma potencjał wzrostu. Electroneum blockchain wykorzystuje algorytm POW i jest oparty na najnowszej wersji algorytmu CryptoNote, dzięki czemu możesz nawet wydobywać go na smartfonie.

Aby stać się dumnym właścicielem wielu monet ETN, możesz korzystać z procesorów, procesorów AMD lub Nvidia. Ponadto dostępna jest aplikacja mobilna ETN na iOS i Android – służy ona jako portfel i umożliwia wydobywanie ETN.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: CryptoNight
ROI od uruchomienia: -95,44%
Curr. Cena: 0,004302 USD
Nagroda za blokowanie wydobywania: 7 000 ETN
http://electroneum.com/

DOGE coin to mine

Dogecoin (DOGE)

DOGE moneta do kopania
Stworzenie Billy Markus, kryptowaluty Dogecoin, zostało stworzone dla zabawy, ale nagle stało się popularne i teraz jest # 29 światową kryptowalutą o kapitalizacji rynkowej 346 mln USD! Podobnie jak Litecoin, wykorzystuje protokół Scrypt, więc nie musisz używać bardzo drogich maszyn, aby dodać DOGE do swojego portfolio.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś używać laptopa do wydobywania. Dogecoin jest bardzo popularny, podobnie jak trudność wydobycia. Użyj procesora / karty graficznej, aby cieszyć się stałą wydajnością i dochodami.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Scrypt
ROI od uruchomienia: 407%
Curr. Cena: 0,002838 USD
Block Mining Award: 10 000 DOGE
http://dogecoin.com/

ETH coin to mine

Ethereum (ETH)

ETH moneta do kopania
W 2019 r. Ethereum udało się odzyskać drugie miejsce, a cena monety wzrośnie po zmniejszeniu nagrody z 3 do 2 ETH. W rezultacie spadek podaży, jeśli jest popyt, zwykle przekłada się na wzrost wartości.

Joe Rachiński, twórca JoeTechnologa, twierdzi, że ETH będzie kosztować 1200 USD do końca 2019 roku. Nigel Green uważa, że ​​ETH będzie kosztować nawet 2500 USD. Ułatwi to zwiększony popyt na waluty cyfrowe, popularność inteligentnych umów i decentralizacja przetwarzania w chmurze.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: Ethash
ROI od uruchomienia: 7,308,95%
Curr. Cena: 209,79 USD
Block Mining Award: 2 ETH
https://www.ethereum.org/

BTC coin to mine

Bitcoin (BTC) – Król

Moneta BTC do kopania
Bitcoin pozostaje królem kryptowalut z obecnym indeksem dominacji 68,6% według CoinMarketCap. W niedawnej ankiecie przeprowadzonej przez znanego wpływowego twórcę krypto-społeczności @hodlonaut ponad 60% posiadaczy kryptowalut przypisuje ponad 75% swojego portfela Bitcoinowi (BTC). Jest marką i ma swój unikalny symbol waluty.

Co więcej, wkrótce nastąpi „zmniejszenie o połowę nagrody bloku BTC 2020”, co zmniejszy nagrodę za wydobywany blok z 12,5 do 6,25 bitcoinów. Spadek produkcji, jako podstawowa zasada, oznacza wzrost wartości aktywów, zwłaszcza przy stale rosnącym popycie. Nadal jest wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć wydobywanie bitcoinów.

Ważne jest, aby zrozumieć, że pomimo wszystkich pozytywnych aspektów wydobycie bitcoinów pozostaje niezwykle konkurencyjnym rynkiem, a sytuacja pogorszy się tylko w tym sensie. Przygotuj się na wystarczające inwestycje w sprzęt wydobywczy, wsparcie techniczne i zapłacenie ogromnych rachunków za prąd.

Ponadto w wydobyciu bitcoinów dominują maszyny wydobywcze ASIC już od kilku lat. Nawet nie próbuj angażować się w wydobywanie go na CPU lub GPU.

Algorytm: Proof-of-Work
Funkcja mieszania: SHA-256
ROI od uruchomienia: 8.215,50%
Curr. Cena: 11 250,88 USD
Nagroda za wydobycie bloku: 12,5 BTC
https://bitcoin.org/

Podsumowanie

Czy warto wydobywać krypto? Absolutnie tak, jeśli wcześniej obliczysz wszystkie inwestycje i zyski i opracujesz dokładny plan. Twój budżet powinien odpowiadać temu, co zamierzasz wydobyć. Im bardziej popularna i droższa jest kryptowaluta, tym wymagany jest mocniejszy sprzęt.

Tutaj możesz obliczyć średnią rentowność wydobywania CPU lub GPU: https://www.cccmining.com


Powodzenia!

Leave a Reply 0 comments